The Polish Brain Bee Championship 2016 The Polish Brain Bee Championship 2016

9 kwietnia ponownie odbył się konkurs neurobiologiczny organizowany przez Koło Neuronaukowców NEURONUS i Polskie Towarzystwo Przyrodników. Poniżej podajemy nazwiska najlepszych trzech osób:

1. Jeremi Chabros

2. Joanna Sałek

3. Kamil Aftyka

Wszystkim Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy wielu przygód związanych z tematyką neuroscience. W załączniku publikujemy pytania z tegorocznej edycji wraz z odpowiedziami.

Do usłyszenia za rok!

The Polish Brain Bee Championship 2015 The Polish Brain Bee Championship 2015

Rozstrzygnięcie konkursu

11 kwietnia odbył się organizowany przez koło Neuronus i Polskie Towarzystwo Przyrodników konkurs neurobiologiczny-polska edycja Brain Bee. Poziom uczestników i miła atmosfera sprawiły nam niemałą satysfakcję. Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

1 miejsce - Mikołaj Duczmal z Poznania, który będzie reprezentował Polskę w edycji międzynarodowej

2 miejsce-Wioletta Żabicka

3 miejsce- Kinga Porębska

Poniżej prezentujemy listę uczestników w tym 12 osób, które dostały się do ostatniego, ustnego etapu. Wszystkim Wam gratulujemy obszernej wiedzy i życzymy dalszych naukowych sukcesów. Skrycie liczymy, że będziemy mogli Was spotkać ponownie za rok, jako nowych studentów neurobiologii.Do uczestników konkursu rozesłaliśmy dyplomy za uczestnictwo (za wyjątkiem osób, które nie wyraziły zgody na przetwarzanie danych osobowych)

Lista uczestników znajduje się w załączniku .

Pytania z tegorocznej edycji konkursu mazna znaleźć w załączniku. Koło zdecydowało nie udostępniać odpowiedzi, by stworzyć okazję do dodatkowej nauki przy ponownym rozwiązywaniu testu.

1 /image/image_gallery?uuid=${fileEntry.getUuid()}&groupId=15210996 0 0 2 $prev
2 /image/image_gallery?uuid=${fileEntry.getUuid()}&groupId=15210996 0 0 Jakub Płoszaj 3 1
3 /image/image_gallery?uuid=${fileEntry.getUuid()}&groupId=15210996 0 0 Jakub Płoszaj 4 2
4 /image/image_gallery?uuid=${fileEntry.getUuid()}&groupId=15210996 0 0 Jakub Płoszaj 5 3

Informacje odnośnie II epatu konkursu Brain Bee

II Etap konkursu odbędzie się o godz.11:00 w 11 kwietnia 2015 roku w sali 0.18 Instytutu Zoologii ul. Gronostajowa 9 na Kampusie UJ.

Po egzaminie, o 12:00 będzie godzinna przerwa w trakcie której wygłoszone zostaną wykłady na temat badań neurobiologicznych prowadzonych obecnie na Uniwersytecie Jagiellońskim.

O godzinie 13:00 zostaną ogłoszone wyniki i dla 10 osób z najwyższą liczbą punktów rozpocznie się etap ustny w sali 1.14. Każdy z uczestników otrzyma 2 pytania otwarte w których będzie musiał się wykazać szeroką wiedzą neurobiologiczną.

Około godziny 16:00 zostaną przyznane nagrody dla laureatów.

Wszystkim 72 uczestnikom życzymy powodzenia!


 

Wskazówki dojazdu dla osób spoza Krakowa:

Na kampus można dojechać tramwajem nr 52 z przystanku Dworzec Główny na przystanek Ruczaj


Dla osób dojeżdżających na konkurs z daleka przygotowaliśmy informacje o możliwości noclegu:

  • dom turysty - znajduje się w pobliżu dworca, a dojazd na kampus to ok. 20 minut tramwajem nr 52 lub 18
  • hostel znajduje się na drodze między dworcem a kampusem, dojazd jest dobry. Tramwaj nr 52
  • hostel zlokalizowany blisko Dworca Głównego, dojazd na kampus UJ Tramwajem linii 18

z akademików polecamy:

  • Dom Studencki "Żaczek" - z dworca można tam dojechać autobusami nr 179, 304, 424. Natomiast z akademika na kampus autobusem nr 194
  • Bursa Jagiellońska  - dojechać do niej można tramwajami 19,8,10 natomiast przejazd z bursy na kampus tramwajem nr 23

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie neurobiologicznym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowanym przez Polskie Towarzystwo Przyrodników im. Kopernika oraz Koło Naukowe Neuronus.

Od 2008 r. Uniwersytet Jagielloński ma w swojej ofercie studia neurobiologiczne. Konkurs ma na celu przybliżenie uczniom tego unikatowego kierunku, który zapewnia kontakt z prężnie rozwijającą się dziedziną nauki i możliwość przyszłej kariery zawodowej między innymi w ośrodkach badawczych na całym świecie.

Laureat konkursu ogólnopolskiego otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł, nagrody książkowe i roczną prenumeratę czasopisma „Wszechświat". Będzie mógł również nieodpłatnie uczestniczyć w Neuronus IBRO & IRUN Neuroscience Forum współorganizowanym przez Kolo Naukowe Neuronus w dniach 17-19 kwietnia 2015 w Krakowie. Ponadto, Laureat będzie mógł wziąć udział w międzynarodowym konkursie – International Brain Bee, który w 2015 roku odbędzie się w Australii.

 

Na zgłoszenia szkół czekamy do końca stycznia 2015 roku! Dodatkowe informacje znajdują się w załącznikach i na stronie Polskiego Towarzystwa Przyrodników im. Kopernika www.ptpk.org.

 

Pytania prosimy kierować na adres: neuronus@uj.edu.pl

 

 

Istnieje możliwość pobrania broszury, regulaminu konkursu, jak również jego opisu.